Najlepsze muzea w Grecji to świetny sposób na poznanie bogatej historii i kultury tego krajuIstnieje wiele dobrych powodów, aby odwiedzić Grecję. Kraj ten ma bogatą historię i jest tam mnóstwo pięknych zabytków do zobaczenia. Jest to również popularny cel podróży, ponieważ jest tak wiele rzeczy do zrobienia. Jest tam wiele hoteli i restauracji, a także wiele sposobów na spędzenie czasu, gdy tam jesteś. Więc jeśli podróżujesz do Grecji, pamiętaj, aby zatrzymać się w jednym z tych wspaniałych muzeów. Będą one warte odwiedzenia.

Muzeum Bizantyjskie i Chrześcijańskie

Muzeum Bizantyjskie i Chrześcijańskie jest jednym z 5 najlepszych muzeów w Grecji. Znajduje się w dzielnicy Metaxourgi w Atenach i przechowuje bizantyjskie i chrześcijańskie artefakty. Niestety, muzeum zostało zamknięte na czas remontu w 2018 roku, ale ma zostać ponownie otwarte w 2020 roku. Możesz odwiedzić Muzeum Bizantyjskie i Chrześcijańskie, nawet jeśli jest zamknięte na czas remontu. Muzeum jest częścią Centrum Kultury Metaxourgi, w którym znajdują się inne ciekawe wystawy. Będąc tam, możesz również odwiedzić Archeologiczne Muzeum Etnologiczne i Greckie Muzeum Sztuki Ludowej i Etnologii. Muzeum Bizantyjskie i Chrześcijańskie to ciekawe miejsce, w którym można poznać historię chrześcijaństwa w epoce bizantyjskiej. Możesz zobaczyć kawałki religijnych dzieł sztuki i inne przedmioty, które były używane w codziennym życiu w tym okresie czasu.

Muzeum Archeologiczne w Atenach

Jest to jedno z najstarszych muzeów na świecie i posiada dużą kolekcję artefaktów z Grecji. Muzeum zostało założone w 1882 roku i od tego czasu było kilkakrotnie rozbudowywane. W muzeum znajduje się wiele różnych eksponatów, z których wiele jest jeszcze wydobytych. W Muzeum Archeologicznym w Atenach wystawionych jest wiele ciekawych eksponatów. Niektóre z najciekawszych artefaktów w muzeum to Papirus Płacy Szafranowej, Maska Agamemnona oraz duża kolekcja posągów i popiersi. Muzeum Archeologiczne w Atenach jest niezbędnym przystankiem dla każdego, kto interesuje się starożytną Grecją. Można tu zobaczyć artefakty z wielu stanowisk archeologicznych w kraju, w tym z Akropolu i Agory.

Galeria Narodowa Grecji

Przechowuje dużą kolekcję obrazów i innych dzieł sztuki artystów z całego świata. Galeria została otwarta w 1931 roku i od tego czasu była kilkakrotnie rozbudowywana. Galeria Narodowa Grecji jest domem dla wielu słynnych dzieł sztuki. Można tu zobaczyć obrazy znanych artystów, takich jak Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Henri Matisse i Paul Gauguin. W galerii wystawione są również rzeźby, rysunki i inne rodzaje dzieł sztuki.