Mózg i jego wpływ na Twój sukces‍Znasz stare powiedzenie: nie możesz mieć swojego ciasta i zjeść go też. A może jednak? W swoim dążeniu do sukcesu, wydaje się, że nie można mieć jednego bez poświęcenia drugiego. Nie można być człowiekiem sukcesu z pełnym życiem. Nie da się być człowiekiem o wysokich osiągnięciach i zachować równowagę. A co najważniejsze, nie można być szczęśliwym i odnosić sukcesów w tym samym czasie. Ale czy to naprawdę prawda? Czy naprawdę możemy mieć tylko jedną z tych rzeczy w naszym życiu, czy też musimy wybierać między nimi? Czy musimy poświęcić jedno dla drugiego?

Czym jest trwały sukces?

Jeśli przyjrzymy się słowu "zrównoważony", zauważymy, że składa się ono z dwóch części. Jest połączeniem dwóch słów - "zrównoważony" i "sukces". Możemy również zauważyć, że ma ono dwa znaczenia. Pierwszym jest to, że masz ten ciągły przepływ sukcesu. Jeśli chcesz odnieść sukces, chcesz go odnosić przez cały czas. Nie chcemy żadnych okresów, w których nie mamy sukcesu w naszym życiu. A druga część jest taka, że podtrzymujesz go poprzez utrzymywanie tej równowagi w swoim życiu. Sukces jest czymś, na co często mamy bardzo wypaczoną perspektywę. Sukces to nie tylko pieniądze czy osiągnięcia. To jest o posiadaniu spełniającego życia. Sukces nie jest tylko o byciu bogatym lub sławnym. Sukces to bycie szczęśliwym i cieszenie się tym, co robisz w swoim życiu.

Odnajdywanie szczęścia w zdobywaniu sukcesów

Być może słyszałeś historię o słynnym architekcie, który zaprojektował wspaniały budynek. Budynek był tak piękny, że trafił do magazynów architektonicznych i stał się natychmiastowym hitem. W rzeczywistości jednak architekt był zrozpaczony. Zbudował budynek, na który nigdy nie byłoby go stać, nie mówiąc już o zamieszkaniu w nim. To, co zbudował, było czymś spektakularnym, ale nie było dla niego. Jego własny projekt pozostawił go nieszczęśliwym i rozczarowanym. Poświęcił swoje własne szczęście w imię udanego budynku. Jest to historia, która powtarza się zbyt wiele razy. Ludzie, którzy poświęcają swoje szczęście w imię kariery, w końcu poświęcają też swoją karierę. U podstaw czują się niezadowoleni i niespełnieni, nie potrafią wyrazić siebie światu.

Równowaga jest kluczem do podtrzymania twojego sukcesu

Omówiliśmy fakt, że kluczem do podtrzymania twojego sukcesu jest znalezienie równowagi. Trudna rzecz o równowadze jest to, że jest ona inna dla każdej osoby. Nie możemy powiedzieć, że potrzebujesz X ilości pracy i Y ilości snu. Każdy jest inny i musisz znaleźć swoją własną równowagę. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla zrównoważonego sukcesu. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, musisz mieć jasny cel w głowie. Musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć w swoim życiu. I musisz zrozumieć, dlaczego tego chcesz. Im bardziej jasne i konkretne są Twoje cele, tym lepiej. Upewnij się, że są one osiągalne i realistyczne. Jeśli chcesz być bogaty, musisz wiedzieć, jak zamierzasz to osiągnąć.