Kompletny przewodnik po kryptowalutach: Co musisz wiedziećRynek kryptowalut rozwija się bardzo szybko. Nowe tokeny cyfrowe pojawiają się niemal każdego dnia i jest to prawdopodobnie najbardziej ryzykowna możliwość inwestycyjna w tej chwili. To powiedziawszy, wielu ekspertów przewiduje, że nie będzie długo, aż kryptowaluty staną się jedną z najczęściej używanych globalnych metod płatności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej szybko rozwijającej się branży i jej licznych możliwościach, czytaj dalej! W tym artykule omówimy wszystko o kryptowalutach, abyś mógł podjąć świadomą decyzję przed inwestycją.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluty to cyfrowa lub wirtualna waluta, która jest używana jako środek wymiany. Wykorzystują one kryptografię do zabezpieczania swoich transakcji, zarządzania tworzeniem dodatkowych jednostek i zatwierdzania transferu aktywów. Kryptowaluty są zdecentralizowane, co oznacza, że nie są kontrolowane przez żaden rząd lub centralny organ. Oznacza to również, że nie ma żadnego aktywa bazowego (np. złota), które wspiera jego wartość. Innymi słowy, kryptowaluty to wirtualne "pieniądze", których możesz użyć do zakupu towarów i usług.

Co to jest blockchain?

Blockchain to zdecentralizowana i rozproszona księga cyfrowa, która służy do rejestrowania transakcji na wielu komputerach. Blockchainy działają na zasadzie mechanizmu konsensusu, gdzie cała sieć zgadza się na każdą występującą transakcję. Technologia Blockchain jest wykorzystywana w wielu branżach, takich jak usługi finansowe, zarządzanie łańcuchem dostaw, opieka zdrowotna i inne. Ponieważ może być stosowana w wielu branżach, stała się coraz bardziej popularna. Blockchain jest często używany do przechowywania transakcji kryptowalutowych i własności. Wiele osób odnosi się do blockchain jako szkieletu kryptowalut, ponieważ to właśnie w ten sposób transakcje są weryfikowane i rejestrowane.

Rynek kryptowalut - bezpieczeństwo, ograniczenie ryzyka i podstawowe pojęcia

Rynek kryptowalut to połączenie wszystkich giełd, na których handluje się różnymi kryptowalutami. Możesz handlować kryptowalutami i innymi aktywami cyfrowymi na stronach takich jak Coinbase, Binance i Bitfinex. Rynek kryptowalut jest zmienny i wysoce ryzykowny. Inwestowanie w kryptowaluty nie jest odpowiednie dla każdego, ponieważ może być bardzo ryzykowne.

Kryptowaluty są aktywami wysoce spekulacyjnymi o bardzo dużej zmienności: ceny mogą spadać tak szybko, jak rosną. Jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty, musisz być przygotowany na przyjęcie dobrego ze złym i być w stanie poradzić sobie z poziomem ryzyka, które bierzesz na siebie. Po pozytywnej stronie, kryptowaluty są nową klasą aktywów, która jest nieskorelowana ze wszystkimi innymi klasami aktywów, w tym złotem i innymi metalami szlachetnymi.