Jak zachować łączność w erze cyfrowej: wskazówki dla seniorówWspółpraca cyfrowa to sposób na przyszłość. Od czatów wideo z bliskimi po cyfrowe dzienniki - w erze cyfrowej istnieje wiele sposobów na pozostanie w kontakcie. Jednak dla seniorów, którzy nie dorastali z technologią lub nie mają w domu dostępu do szerokopasmowego Internetu, pozostanie w kontakcie może być wyzwaniem. Dlatego zebraliśmy kilka pomocnych wskazówek, jak Ty lub Twoja bliska osoba może pozostać w kontakcie w erze cyfrowej. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i dowiedz się, jak możesz wykorzystać technologię i pozostać w kontakcie z tymi, którzy są dla Ciebie najważniejsi.

Urządzenia do zdalnego sterowania i monitorowania

Jeśli chcesz pozostać w kontakcie z bliskimi i jednocześnie śledzić ich samopoczucie, możesz użyć urządzeń do zdalnego sterowania, aby pomóc w zarządzaniu swoim zdrowiem. Urządzenia do zdalnego monitorowania mogą śledzić dane dotyczące Twojego zdrowia i wysyłać je do bliskich, a nawet do lekarza. Niektóre urządzenia służą wyłącznie do monitorowania, podczas gdy inne pozwalają na sterowanie takimi rzeczami jak termostat, oświetlenie lub inne urządzenia inteligentnego domu. Oto niektóre z typów urządzeń, których możesz używać do zdalnego sterowania i monitorowania:

  • Monitory ciśnienia krwi: Urządzenia te mogą śledzić ciśnienie krwi i wysyłać dane do lekarza lub bliskich.
  • Zdalne monitory cukrzycy: Monitory cukrzycy są dostępne w wielu różnych formach i mogą śledzić poziom glukozy i inne dane dotyczące zdrowia.
  • Zdalne monitory tętna: Urządzenia te mogą śledzić tętno, a wiele z nich jest również kompatybilnych z innymi danymi zdrowotnymi.

Rozmowy wideo za pomocą Skype'a lub FaceTime

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie kontaktu z bliskimi jest wideorozmowa. Dzięki rozmowom wideo można utrzymywać kontakt z całego świata i nie trzeba podróżować, aby się wzajemnie odwiedzać. Istnieje kilka usług oferujących wideorozmowy, w tym Skype i FaceTime. Jeśli jesteś osobą starszą, która nie korzystała wcześniej z wideorozmów, nie martw się - jest wiele prostych sposobów, by zacząć. Możesz zacząć od laptopa lub komputera stacjonarnego i zestawu słuchawkowego albo użyć smartfona do prowadzenia rozmów wideo. Jeśli używasz komputera, upewnij się, że masz kamerę o wystarczająco wysokiej jakości, aby uzyskać wyraźny obraz. Nie ma nic gorszego niż próba rozmowy z kimś, kto wygląda jakby był pod wodą! Cyfrowy pamiętnik to świetny sposób, aby pozostać w kontakcie z bliskimi i być na bieżąco z Twoimi codziennymi sprawami. Zamiast pisać w tradycyjnym pamiętniku, cyfrowy pamiętnik pozwala na zapisywanie swoich myśli, uczuć i wspomnień - a następnie dzielenie się nimi z innymi.