Kompletny przewodnik po inwestowaniu w kryptowalutyBitcoin, Ether i inne kryptowaluty to nowe, wewnętrzne hobby bogatych maniaków. Choć może to nie brzmi dobrze, ułatwia to zwykłym ludziom, takim jak ty i ja, włączenie się do akcji. Nie musisz być bogaty lub znać kogoś, kto zna kogoś, aby inwestować w wirtualne pieniądze. Pojawia się coraz więcej firm, które pomagają zwykłym ludziom inwestować swoje oszczędności w wirtualne monety jako sposób na generowanie pasywnego dochodu. Więc jeśli myślałeś o wejściu w świat kryptowalut, oto pięć sposobów, w jaki możesz zarabiać z nimi już teraz.

Inwestuj w Bitcoin

Bitcoin to dziadek wśród kryptowalut. Była to pierwsza w historii wirtualna moneta i jest również najbardziej wartościowa. Bitcoin został stworzony w 2009 roku i od tego czasu wzrósł wykładniczo zarówno w cenie jak i popularności. Wraz z rosnącą ceną i popularnością, Bitcoin stał się również szerzej akceptowany jako metoda płatności. Wraz z rosnącą akceptacją rośnie zainteresowanie inwestycjami. Jeśli rozważasz inwestycje w Bitcoin, wiedz, że cena będzie rosła. Nie popełnij błędu, Bitcoin jest niezwykle ryzykowną inwestycją, ale ocena stosunku ryzyka do zysku jest bardzo prosta.

Wszystko, co musisz zrobić, to zadać sobie następujące pytanie: Jak prawdopodobne jest, że cena Bitcoina wzrośnie o znaczną kwotę w ciągu najbliższego roku lub dwóch? A jak prawdopodobne jest to, że cena Bitcoina może się załamać? Jeśli uważasz, że szanse na wzrost ceny Bitcoina są znacznie wyższe niż szanse na jej załamanie, to zdecydowanie powinieneś rozważyć inwestycję. Jeśli z drugiej strony uważasz, że szanse na załamanie są znacznie wyższe niż na wzrost, to powinieneś go unikać.

Ether i Ethereum inwestowanie

Ether i Ethereum to druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej. Jest to również najczęściej używana wirtualna moneta do finansowania start-upów i budowania nowych projektów w przestrzeni kryptowalutowej. Ether i Ethereum jest często określany jako paliwo sieci Ethereum, ponieważ uczestnicy sieci używają go do uiszczania opłat transakcyjnych. Ether i Ethereum jest często postrzegany jako długoterminowa możliwość inwestycyjna. W przeciwieństwie do innych kryptowalut na tej liście, popyt na Ethereum ma więcej wspólnego z jego użytecznością niż ceną. Z tego powodu wiele osób postrzega Ethereum jako innowacyjny sposób inwestowania w przyszłość technologii blockchain. Jeśli masz obfitość cierpliwości i jesteś skłonny postawić na długą grę, może to być kryptowaluta dla Ciebie.

Inwestuj w Ripple

Ripple to kryptowaluta, która skupia się na ułatwianiu międzynarodowych transferów. Często określa się ją jako system płatności transgranicznych. Główną różnicą między Ripple a innymi systemami płatności, takimi jak PayPal, Venmo itp. jest to, że przelewy Ripple są natychmiastowe i niezwykle tanie. Podobnie jak Bitcoin, Ripple działa jako sieć peer-to-peer, ale znacznie różni się, jeśli chodzi o ich funkcjonalność. Ripple jest trzecią co do wielkości wirtualną monetą pod względem kapitalizacji rynkowej. Jest znacznie mniejszy niż Bitcoin i Ether i Ethereum, ale zyskuje trakcję w sektorze finansowym jako bardziej efektywny sposób przenoszenia pieniędzy przez granice. Ripple ostatnio trafił na pierwsze strony gazet, gdy ogłosił partnerstwo z American Express, które pozwoli klientom AmEx na wysyłanie płatności bez kart przez sieć Ripple. Jeśli to partnerstwo się przyjmie, może znacznie zwiększyć wartość Ripple, więc miej oko na tę wirtualną monetę.