Czym jest balustrada u-11a i gdzie się ją instaluje?

Barierki u-11a charakteryzuje stosunkowo prosta budowa, dzięki czemu bardzo łatwo przenieść je z miejsca w miejsce. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w odgraniczaniu chodnika od jezdni. Gdzie jeszcze instaluje się barierki u-11a?

Wydzielanie stref ruchu

Balustrada u-11a jest stosowana przede wszystkim w celu wydzielania poszczególnych stref ruchu. Najczęściej montuje się je na chodnikach, w których musi zostać rozgraniczona droga dla rowerów oraz dla pieszych. Jednocześnie balustrada u-11a może posłużyć do ogradzania pieszych od miejsc potencjalnie dla nich niebezpiecznych. Mowa tutaj na przykład o zejściach do podziemi, spadach czy dziurach w nawierzchni (zwłaszcza większych rozmiarów), które trzeba odpowiednio oznaczyć.

Wydzielanie stref na imprezach masowych

Imprezy masowe muszą być tak zorganizowane, aby w danym miejscu wydzielić odpowiednie strefy ruchu. Pozwala to uniknąć natłoku osób w jednym miejscu, a jednocześnie jest wymagane przepisami prawa. Balustrada u-11a pomoże właśnie w zabezpieczeniu imprez masowych, między innymi poprzez odgrodzenie miejsc, do których uczestnicy nie będą mieli dostępu.

Zabezpieczenie na budowie

Barierka u-11a znazła zastosowanie również w budownictwie. Firmy bardzo chętnie wykorzystują ją między innymi do odgradzania maszyn czy innego rodzaju urządzeń, do których nie mogą mieć dostępu osoby niepowołane. Balustradę można też wykorzystać do wydzielania stref ruchu w większych pomieszczeniach, które aktualnie są remontowane. Czasami wykorzystuje się je również do oznaczania powierzchni jezdni lub chodnika, które z jakichś powodów muszą być wyłączone z ruchu.

Dlaczego warto wybrać balustrady u-11a?

Jak już wiadomo, balustrady u-11a wykorzystuje się na szeroką skalę zwłaszcza jako formę zabezpieczenia. Dlaczego są one tak popularne? Otóż głównym powodem jest ich niewielki rozmiar. Są stosunkowo niskie oraz lekkie, dzięki czemu łatwo można przenieść je z miejsca w miejsce. Jednocześnie są one dosyć tanim rozwiązaniem, a dodatku można ich używać wielokrotnie. Sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjne taśmy odgradzające, które nie są odporne na działanie czynników zewnętrznych, a zwłaszcza czynników atmosferycznych. Wysokiej jakości balustardy u-11a można wykorzystywać w różnych warunkach pogodowych, są one także odporne na ewentualne uszkodzenia. Oklejenie barierek taśmą odblaskową sprawia, że są one o wiele lepiej widoczne nocą.