Jak zorganizować ślub plenerowy na Śląsku?Ślub plenerowy jest wyjątkowym i naprawdę pięknym wydarzeniem. Na Śląsku nie brakuje miejsc na jego organizację. Przyjęcie w plenerze jest świetną propozycją dla par, którym zależy na niepowtarzalnej atmosferze w dniu swojego ślubu. Wbrew pozorom Śląsk oferuje znakomite warunki dla takiego przyjęcia.

Ślub plenerowy na Śląsku - jak go zaplanować?

Coraz więcej par decyduje na zorganizowanie ślubu kościelnego/cywilnego, jak i przyjęcia weselnego w plenerze. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na spędzenie tego niezapomnianego dnia w otoczeniu natury, co nadaje mu wyjątkowy charakter.

Wybór miejsca

Najważniejszą kwestią jest oczywiście wybór odpowiedniego miejsca. Możliwości jest wiele, gdyż na to wydarzenie nadaje się polana, ogród czy park. Wybór zależy od własnych preferencji. Warto dosyć wcześnie zarezerwować wybrane miejsce w dogodnym terminie oraz dopełnić wszelkich niezbędnych formalności. Ślub w plenerze na Śląsku jest też często organizowany przy salach weselnych, które dysponują odpowiednio dużym ogrodem. Ślub w plenerze traktowany jest często jako wydarzenie poza budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego. Można go więc odprawić w oryginalnym wnętrzu sali weselnej. Tak naprawdę, wystarczy piękna zieleń, drzewa, klimatyczne ozdoby i wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy goście czuli się w tym dniu komfortowo.

Aranżacja ślubna

Chcąc zorganizować ślub plenerowy, należy też pamiętać o wyposażeniu danego miejsca, w którym odbędzie się całe wydarzenie. Niezbędne są więc stoły i wygodne krzesła dla wszystkich gości. Trzeba też zadbać o miejsce, w którym ksiądz będzie mógł odprawić modlitwę czy też miejsce dla urzędnika państwowego, przed którym para młoda zwiąże się formalnie. Nie można też zapomnieć o dobrze rozplanowanym i wysokiej jakości nagłośnieniu. Aby ślub plenerowy okazał się udany i nie zepsuła go pogoda, najlepiej wynająć także namioty. Dzięki nim, pomimo silnego wiatru czy deszczu, goście i Para Młoda będą mogli poddać się zabawie.

Dekoracje ślubne

Nie bez znaczenia jest także dekoracja, która powinna być spójna i dobrze przemyślana. Dobrze, jeśli pasuje do danej scenerii i nawiązuje do otaczającej przyrody. Decydując się na ślub plenerowy, można postawić na minimalistyczną, naturalną dekorację. Alternatywą są ozdoby eleganckie, które wprowadzą do otoczenia trochę szyku.

Ślub w plenerze na Śląsku to sposób na niezapomniane zaślubiny, którym towarzyszyć będzie piękno przyrody. Aby przyjęcie okazało się udane, wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce i dopełnić wszelkich formalności.