Myjki wysokociśnieniowe Karcher – moc i skuteczność w jednymZadbany ogród to doskonała wizytówka każdego domu. Idealnie przycięty trawnik, czysty i schludny podjazd sprawiają, że nasz dom prezentuje się doskonale. Niestety, zmienne warunki pogodowe czy silny wiatr potrafią sprawić, że naszą kostkę brukową pokrywają różnego rodzaju zabrudzenia, liście czy złamane gałązki. Jak pozbyć się ich szybko i skutecznie? Idealnym rozwiązaniem okaże się myjka wysokociśnieniowa. To urządzenie, za pomocą którego wyczyścisz nie tylko kostkę brukową, ale również samochód, rower, a także zewnętrzną część szyb i okien. Poznaj zalety tego rozwiązania.

Myjka wysokociśnieniowa – zalety rozwiązania

Myjka wysokociśnieniowa jest urządzeniem, które do zwiększania ciśnienia wody wykorzystuje pompę. Następnie, strumień wody zostaje skierowany na czyszczone powierzchnie, umożliwiając tym samym ich skuteczne czyszczenie. Wysokie ciśnienie wody sprawia, że usuwanie zabrudzeń jest możliwe bez użycia jakichkolwiek detergentów.

Nie ulega wątpliwości, że myjka wysokociśnieniowa to przede wszystkim bardzo duża wygoda. Przykładowo umycie samochodu za pomocą myjki przebiega znacznie szybciej niż miałoby to miejsce w przypadku mycia ręcznego.

Myjka wysokociśnieniowa – jak działa?

Zacznijmy od tego, że wąż ogrodowy, który zazwyczaj wykorzystujemy podczas prac ogrodowych, jest w stanie wytworzyć maksymalnie 4 bary ciśnienia podawanej wody. Kiedy zostaje podłączony do myjki wysokociśnieniowej, woda z węża zaczyna przepływać przez pompę wysokiego ciśnienia. Ta z kolei wytwarza ciśnienie, które może sięgać nawet 160 barów. Woda znajdująca się pod tak wysokim ciśnieniem wypływa z urządzenia przez lancę w postaci bardzo skoncentrowanego strumienia. To właśnie dzięki temu jesteśmy w stanie przy jej użyciu czyścić dokładnie i efektywnie.

Myjka wysokociśnieniowa Karcher – obszar zastosowań

Do czego możesz wykorzystać moc działania myjki wysokociśnieniowej? Jak już zasygnalizowaliśmy, myjki wysokociśnieniowe są niezwykle proste w użyciu, a możliwości potencjalnych zastosowań są praktycznie nieograniczone. 

Myjkę wysokociśnieniową możesz wykorzystać do czyszczenia: kostki brukowej na podjeździe, schodów, murków wykonanych z kamienia, rowerów, maszyn i narzędzi ogrodowych, mebli ogrodowych, ścieżek w ogrodzie i ogrodzeń, basenów i patio, fasad domów, a także kamperów czy samochodów.

Jeśli problemem na Twojej posesji są uciążliwe mchy i porost, myjka wysokociśnieniowa okaże się skuteczna również pod tym kątem. Warto jednak pamiętać, że usuwanie mchów i porostów przy pomocy myjki wysokociśnieniowej okaże się najbardziej skuteczne przy użyciu dyszy rotacyjnej. Czyszcząc w ten sposób kostkę, należy skierować strumień wody pionowo, z odległości 20-30 cm od brudnego podłoża. Całą powierzchnię należy natomiast czyścić pasami na zakładki.

Niezależnie od tego, jakie zabrudzenia starasz się usunąć, pamiętać, że ciśnienie wody jest najwyższe zawsze przy lancy, dlatego jeśli masz do czynienia z bardzo opornym brudem, zawsze trzymaj lancę w bliskiej odległości od czyszczonej powierzchni.