Dlaczego marynarki zakładamy na koszule?Marynarki męskie noszone przez wielu panów mogą prezentować się z bardzo dużą klasą. Oczywiście jest to zależne od kilku czynników. Bardzo dużo zależy od tego, czy dany krój jest dobrze dobrany do figury, a kolory tworzą spójną całość. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jakim celu sięgamy po marynarki? Co powoduje, że tak chętnie włączamy je nawet do codziennej garderoby? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Marynarki męskie – skąd bierze się ich popularność?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że marynarki męskie są aż tak popularne? Dlaczego w ogóle po nie sięgamy? Czemu pomimo upływu lat i zmieniającej się mody nie rezygnujemy z nich, lecz w dalszym ciągu kupujemy nowe modele? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że dla wielu panów marynarki męskie kojarzą się z garniturem. W takim przypadku mamy spodnie męskie, pasujące do górnej części, a cała stylizacja uzupełniona zostaje koszulą, dopasowanymi butami oraz dodatkami w modnych, ale wciąż dopasowanych do reszty stroju kolorach. Stąd marynarki męskie w takim zestawie występują na praktyczne każdej uroczystości i kojarzą nam się z oficjalnym dress codem.

Oprócz tego, marynarka pełni również funkcję okrycia wierzchniego. Kiedy jest nam za zimno w samej koszuli, nakładamy na ramiona dodatkową warstwę. Tutaj oczywiście dużo zależy od tego, z jakiego materiału zostały wykonane marynarki męskie. Te z grubej wełny doskonale nas ogrzeją, przez co wielu panów nosi je także pod kurtkami czy płaszczami.

Marynarki męskie i elegancki look

Marynarki męskie to część garderoby, która natychmiastowo dodaje nam szyku i elegancji. To właśnie chyba dlatego cieszą się taką popularnością wśród panów. Wielu mężczyzn czuje się w marynarce tak, jak niektóre kobiety w klasycznej małej czarnej i jest to doskonale zrozumiałe. Lubimy zakładać takie ubrania, kiedy mamy taką możliwość. W przypadku eleganckich zestawień, często mamy do czynienia z kompletami, do których dopasowane są spodnie męskie.

Idealnym dopełnieniem marynarki jest koszula. Kiedy robi się za gorąco, możemy z powodzeniem zdjąć nasze okrycie wierzchnie i zaprezentować swój piękny odcień koszuli czy niespotykany wzór. Ważne, aby eleganckie koszule były zawsze właściwie dopasowane do sylwetki. Nie możemy wybierać zbyt dużych ani zbyt ciasnych modeli, gdyż będziemy wyglądać nieproporcjonalnie i nie będziemy się czuć komfortowo.

Marynarki męskie i casualowy look

Kiedy nosimy marynarki męskie w bardziej casualowym stylu, przede wszystkim zależy nam na tym, aby nie krępowały one naszych ruchów. Dlatego taką popularnością zaczęły cieszyć się warianty sportowe, które świetnie sprawdzą się przy casualowych stylizacjach.

A spodnie męskie? Jakie modele powinny znaleźć się w naszej szafie? Do casualowego looku idealnie sprawdzą się klasyczne jeansy, ale o bardzo dobrej jakości. Przetarcia czy dziury nie są tutaj dobrym wyborem, gdyż dość trudno zestawić je z marynarką, aby uzyskać spójny look. Równie dobrym wyborem będą chinosy. Tutaj możemy zaszaleć z kolorem sięgnąć na przykład po spodnie męskie w odcieniu bordo lub butelkowej zieleni.