Antypoślizgowe, najlepiej również odblaskowe taśmy i inne oznaczenia tego typu mają wiele zastosowań. Zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Są one prostym i niedrogim sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników lub klientów. Są też bardzo łatwe w użyciu i sprawdzają się na większości powierzchni.
Taśmy antypoślizgowe i znaczniki — gdzie stosować?
Antypoślizgowe taśmy odblaskowe najczęściej kojarzymy z halami, fabrykami i innymi miejscami, gdzie przestrzeganie przepisów BHP jest bardzo ważne. Ten rodzaj taśmy może być również stosowany do zabezpieczania schodów - doskonale zwiększa tarcie i przyczepność. Ponadto za pomocą taśmy oznaczamy wszelkiego rodzaju niskie belki, krawędzie, nagłe spadki na podłogę, dodatkowe stopnie i wszelkie elementy wnętrza, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Warto wybierać taśmy antypoślizgowe, które można stosować również na zewnątrz - tego typu produkty oferują różne sklepy dla przemysłu. Markery te są nie tylko bardziej uniwersalne, ale co ważniejsze, są bardziej trwałe.
Jak wybrać taśmy i znaczniki?
Antypoślizgowe taśmy odblaskowe powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Taśmy PCV o gramaturze 100 g/m² mocowane klejem rozpuszczalnikowym spisują się znakomicie.
Zwróć też uwagę, czy taśmy są odporne na działanie temperatury. Szczególnie na zewnątrz markery będą narażone na dość ekstremalne warunki. Warto zdecydować się na takie, które wytrzymują temperatury od -30 do +60 stopni. Taśmy muszą być również odporne na wilgoć, niezależnie od tego, czy planujemy zastosować je w pomieszczeniach, czy np. na parkingu. Jeśli taśma ma poprawić przyczepność lub zmniejszyć ryzyko wypadku na śliskiej powierzchni, najlepsze są markery o ziarnistej powierzchni. Jest to bardzo skuteczny sposób na leczenie śliskich podłóg przy niskich kosztach.
Na koniec pamiętaj, że warto również dopasować rozmiar taśm do miejsca, w którym chcesz je zastosować. Dobre dopasowanie markera sprawi, że nie będzie się on wypaczał, co przedłuży jego żywotność.
- Artykuł partnera